Poprvé v Asii

16. 8. 2011 - 26. 8. 2011
Jít na informace o zemi

To bychom nebyli my, kdybychom tento rok opět nejeli do zahraničí. Tentokrát jsme si vybrali Turecko, což byla má první navštívená země v Asii.

Přistáli jsme v Anatalyi a dál pokračovali autobusem 3 hodiny až na samý konec Alanye, do části Oba. Náš apartmán byl ve druhém patře, byl obrovský a moc krásný. Hotel byl vzdálený od pláže asi 150m. Pláž byla písečná a k dispozici byla také nabídka několika sportovních aktivit. Druhý den jsem jednu využil. Byla to projížďka na nafukovací matraci, kterou táhl skútr. Dostal jsem oranžovou záchrannou vestu, připoutal se k matraci ve tvaru křesla a vyrazili jsme na širé moře. Jízda byla mega super rychlá. Wow! Parádně jsem si ji užil. Moře bylo teplé a čisté. A všude bylo docela dost mušlí. Každé ráno, pokud jsme zrovna nejeli na nějaký výlet, jsme vyráželi po snídani na pláž a užívali si na ni až do odpoledne. Později odpoledne jsme trávili u hotelu, kde jsem skotačil jak v malém, tak velkém bazénu. Večer jsme pak chodili na různé procházky po okolí, někdy po promenádě podél pláže. Jednou jsme si dokonce půjčili segway a hodinu se na něm proháněli po okolních cestách. Dokonce jsme díky němu objevili i nedalekou mešitu, kterou jsme si prohlédli. Mimo jiné jsme se projeli i kočárem s koňským spřežením. Nevynechal jsem ani projížďku na velbloudovi, kterou jsem si oblíbil již v Tunisku.

Pamukkale

Jeden z našich výletů byl výlet do centra Alanye. Jeli jsme místním autobusem. Trochu nám trvalo zorientovat se v zastávkách, ale nakonec vše proběhlo bez problémů. Začali jsme prohlídkou místního bazaru. Uličky byly hezky upravené a uklizené. Za okamžik jsme došli k přístavu, kde byla spousta lodí. Prohlédli jsme si jej a pomalou chůzi se vydali k majáku. Z něj byl překrásný výhled na okolí. Poté jsme šli do překrásného palmového háje. Byl krásně udržovaný, viděli jsme čistá jezírka, okolní stromky krásně sestříhané do různých tvarů a anglický trávník. Dál jsme pokračovali k mešitě. Boty jsme si museli nechat před vchodem a mamka si musela zahalit vlasy šátkem. Potom jsme již vešli dovnitř. WOW! Kam jsme se podívali, tam byly bohatě a nádherně zdobené stropy, zdi a také okna, obrovské křišťálové lustry a na zemi čistý, měkký peršan, prostě nádhera! Po prohlídce jsme se už pomalu vydali zpátky.

Dalším naším výletem byl výlet do Pamukkale. Čekala nás 7 hodinová cesta autobusem! Naštěstí jsem to celé prospal a probudil se až na první plánované zastávce, kde nás čekala prohlídka krásné mešity. Po její prohlídce jsme pokračovali do kobercárny. Nejdříve jsme shlédli tkalcovnu, kde místní ženy tkaly koberce, dále barvírnu, kde se všechny nitě barvily barvami a nakonec nám bylo předvedeno, jak se nitky spřádají na kolovrátcích. Poté následovala prohlídka hotových koberců. Z kobercárny jsme již odjeli do Pamukkale. Pamukkale se česky řekne bavlněný hrad. Nejdříve jsme prošli historickou část Hierapolis a poté dorazili k sněhobílé hoře. V malých vápenitých minerálních jezírkách jsem se i koupal. Projít celé kaskády tam a zase zpět nám zabralo dvě hodiny. Někdy v noci jsme se vrátili zpět do hotelu.

Dalším z výletů, který jsme si nenechali ujít, byla Sealanye, což je obrovské venkovní delfinárium. Turecko je delfíními show proslulé, a tak vynechat tuto atrakci nepřipadalo v úvahu. Hned na úvod jsem se nechal vyfotit s obrovským papouškem na rameni. Představení začalo s cvičenými lachtany. Byli velmi šikovní a ukázali nám vše, co dovedli. Skákali, aportovali, tancovali... Dokonce i zpívali a hráli na trumpety. Poté přišli na scénu dva delfíni. Předváděli také spoustu krásných věcí. Skákali přes kruhy, lovili kroužky, smáli se a mávali na nás. Celá show trvala zhruba hodinu. Bylo to super!

Delfíní show, Sealanya

Naším posledním výletem byla celodenní plavba na pirátské lodi, kterou jsme si vyhlédli hned z počátku při naší návštěvě přístavu v Alanyi. Vzali jsme si plavky a ručníky a vyrazili již známým autobusem do centra. Tentokrát se to obešlo bez zmatků a hledání. V přístavu jsme se nalodili a vyčkávali, až se loď naplní. Poté jsme vyrazili od břehu. Čekala nás 6,5 hodinová plavba spojená s koupáním. Pluli jsme kolem krásných skal a jeskyní. Při jedné zastávce na koupání jsme si dokonce do jedné zaplavali. Bylo v ní červené léčivé bahno. Ještě, než jsme odpluli zpět do přístavu, měl pro nás kapitán připravené malé překvapení. Převlékl se i se svou dcerou do pirátského oblečku a předvedli malou show. Dokonce mě na chvilku nechal stát u kormidla a řídit loď.

Turecko je velmi krásná a teplá země. Má spoustu krásných míst a památek. Hodně se mi zde líbilo.

Všechny vůně Indie

23. 6. 2018 - 22. 7. 2018

Tento rok jsme znovu zavítali do Asie. Tentokrát jsme se vyd...

 Indie, Itálie, Spojené arabské emiráty

Tajemství cejlonského čaje

26. 6. 2017 - 23. 7. 2017

Jako každým rokem, tak i letos, jsme se vydali do zahraničí....

 Srí Lanka

Za kmenem dlouhokrkých žen a Rudými Khmery

8. 8. 2016 - 23. 8. 2016

Letošní dovolená se lišila od těch ostatních v tom, že jsme...

 Thajsko, Kambodža a Spojené arabské emiráty

Odeslat komentář
Váš email nebude nikdy zveřejněn a nikomu poskytnut.
X
Vzkaz bude odeslán jako reakce na:
Komentáře (0)