Podruhé na skvělém táboře

28. 7. 2014 - 11. 8. 2014
Jít na informace o zemi

Stejně jako loni, tak i letos jsem odletěl na tábor do Černé Hory. Zpočátku jsem se moc netěšil, ale nakonec to byl ten nejlepší tábor na světě, jaký znám. Byl 1000x lepší, než ten loňský a já si ho užil všemi doušky. 28. 7. 2014 jsem odletěl z letiště Ostrava-Mošnov. Letěl jsem zase s kamarádem ze školy – Ondrou. Pobyt trval 15 dní od 28. 7. do 11. 8. 2014. Let trval asi 1,5 hodiny. Měl jsem opět místo u okna. Celé letadlo bylo plné dětí a táborových vedoucí. Z letiště v Podgorici jsme poté dál pokračovali autobusem asi další hodinku na okraj města Ulcinj.

Ubytování jsme byli opět v hotelu Bellevue – blok Avala. Na pokoji jsme byli tentokrát s Ondrou sami. Hurá, to byla paráda. Náš pokoj měl vlastní koupelnu se sprchovým koutem a klimatizaci, která tentokrát fungovala. Naše vedoucí se jmenovala Soňa a jak jsem zjistil, byla mnohem lepší, než Jindřiška z minulého roku. Byla na nás moc hodná. Byli jsme oddíl č. 1 a bylo nás v něm 10 kluků. Kromě Ondry, kterého znám již několik let, protože jsme spolužáci i ve škole, jsem měl dalšího super kámoše Patrika. Každé ráno jsme začínali budíčkem v 7 hodin a rozcvičkou. Pokaždé ji vedl jiný oddíl. Mj. tento oddíl vedl i pořádkovou službu, což znamená, že chodil bodovat pořádek na pokojích. Nejlepší bodování bylo 0 a nejhorší 10. My jsme měli celý pobyt téměř samé 0, dokonce jednou 0* a jednou 1. Ten, kdo dostal desítku, musel večer na diskotéce tančit na píseň "Tři čuníci jdou".

Společná táborová fotka

Letos byla na táboře převaha kluků a to celých 60 ze 100. Dopoledne jsme trávili na pláži, kde jsme se koupali, opalovali, stavěli z písku, či hráli různé hry a soutěže. Letos jsem si dokonce dovezl dva diplomy za 1. místo. Jeden za vítězství ve hře "Hutu tutu" a druhý za vítězství ve vybíjené. Pláž byla stejná jako loni, krásný jemný a čistý písek, slunečníky a lehátka. Letos venku nebyly až takové hicy, jako tomu bylo minulý rok. Dokonce nám i zapršelo, ale žádná hrůza to nebyla. Po obědě jsme mívali dvouhodinový odpolední klid. Po něm jsme zase chodili na pláž a koupali se, nebo hráli různé míčové i jiné zábavné hry. Nejvíce mne zaujala hra, která byla podobná televizní soutěži "Pevnost Boyard" a jmenovala se "O poklad kapitána Morgana". Cílem hry bylo vyhrát soutěže a získat indicie, díky kterým se dal najít poklad. Ten byl zakopán na pláži v hloubce asi 1,5 metrů a našel jej oddíl nejstarších holek. Po večeři jsme mívali zábavné večery. Skoro každý den byla diskotéka, na které jsem se pořádně vyřádil, ale také proběhla volba miss, missáka, missinky a missáčka. Do této soutěže jsem se letos přihlásil a povídal ve volné disciplíně o svém cestování, které všechny zaujalo. Bohužel do dalšího kola jsem se nedostal. Škoda. Měl jsem nacvičenou ještě písničku od Kryštofa a Tomáše Kluse – Cesta. Snad to vyjde příští rok. Koncem pobytu jsme měli i karnevalovou diskotéku, na kterou jsem šel za piráta, stejně jako loni. Mj. jsme navštěvovali i blízké centrum, kde jsme se chodili bavit na pouť nebo si něco koupit na památku. Letos frčí tzv. gumičková mánie, které jsem podlehl i já a několik pytlíků s barevnými gumičkami si zakoupil. O volných chvílích jsem z nich upletl několik náramků na památku. Večerka většinou bývala kolem 22 hodiny. Jídlo mi letos moc nechutnalo. Obědy jsem téměř nejedl. Naštěstí snídaně a večeře byly výborné, což mě dokázalo nasytit na celý den.

Stejně jako loni, tak i letos byly součástí našeho pobytu dva výlety. Jeden výlet byl lodí. Původní plán byl návštěva Pirátské zátoky. Ale protože byly ten den velmi velké vlny, rozhodl se kapitán změnit kurz lodi a kvůli naší bezpečnosti jsme odjeli do nedalekého města Ulcinj a tam jsme se koupali v moři a opalovali na pláži. Vyjíždělo se hned ráno po snídani. Ten den nebyla ani rozcvička. Sice mne trochu mrzelo, že jsme nedojeli dle původního plánu, ale i tak to bylo fajn. Druhým výletem byl výlet autobusem do velkého města Ulcinj. Každý oddíl dostal rozchod. Navštívili jsme několik obchůdků a prohlíželi si suvenýry. Večer byl návrat zpátky do tábora.

V den odjezdu jsme měli budíček ve 4 hodiny ráno. Myslel jsem, že snad ani nevstanu. Na letišti jsme byli docela brzy. Odlet byl kolem půl 9. Tentokrát jsem neměl místo u okna. Na letiště v Ostravě-Mošnově jsme dosedli s půlhodinovým předstihem. Naštěstí mě tam už čekal děda. Mamka byla v práci a nedostala volno. A tak jsem na ni počkal doma. Už jsem se na ni moc těšil. Na táboře se mi letos šííííleně moc líbilo. Doufám, že příští rok se tam dostanu znovu.

Jarní prázdniny v Polsku

10. 3. 2018 - 14. 3. 2018

Přes jarní prázdniny jsme si s mamkou udělali několikadenní...

 Polsko

Vánoční Vídeň

15. 12. 2017 - 1. 1. 1970

Každoročně naše škola pořádá jednodenní výlet do Vídně a já...

 Rakousko

Dějepisný výlet

19. 10. 2017 - 1. 1. 1970

Letos naše škola pořádala pro sedmé třídy dějepisný výlet do...

 Polsko

Odeslat komentář
Váš email nebude nikdy zveřejněn a nikomu poskytnut.
X
Vzkaz bude odeslán jako reakce na:
Komentáře (0)