Výlet do Legolandu

5. 7. 2011
Jít na informace o zemi

Letos mě mamka překvapila výletem do Legolandu v Německu. Přesně jsem netušil, co si můžu pod tímto názvem představovat, ale věděl jsem, že to bude super. A taky, že jo!

Odjezd byl brzy ráno (dá se vlastně říct, že ještě v noci) z Prahy. Jeli jsme dvouposchoďovým autobusem asi 7 hodin, směr Mnichov. Celou cestu jsem vlastně propsal. Na místo jsme dorazili kolem desáté hodiny dopoledne. Hned, co jsme dostali vstupenky a domluvili si zpáteční sraz, jsme vstoupili do obrovského areálu. Všude kolem bylo spousta atrakcí, ale také hromada krásných staveb, a to vše jen z kostiček lega. Bylo to úžasné! Rozhodli jsme se začít prohlídkou staveb a atrakce si nechat na později.

Prohlédli jsme si všechny postavičky a poté se pomalu vydali k městečkům. Začali jsme Itálií a Benátkami. Vše bylo jako doopravdy, jen mnohem v menším měřítku a vše z kostek. Z Benátek jsme se přesunuli do německého Berlína. Žasl jsem nad všemi těmi detaily lidí, zvířat, kytek a stromů. Navíc všude kolem pluly lodičky, jezdily autíčka, tramvaje, vláčky... S několika modely bylo možné i pohybovat, např. ovládání velkého jeřábu. Po Berlínu následoval Frankfurt, Mnichov, Hamburk, dále holandský Amsterdam, švýcarský Luzern a mnoho dalších známých měst. Byly zde postaveny i celé Star Wars, rozděleny podle epizod. Jakmile jsme si tohle všechno prohlédli, vydali jsme se vyzkoušet všechny atrakce v areálu. A že jich bylo!

Itálie, Benátky

Nejdříve naše kroky vedly na atrakci s otáčejícími se koly. Nasedli jsme dovnitř a vše se s námi šíleně točilo na všechny směry. Uprostřed byl volant a ze začátku jsem s ním prudce zatočil. Otáčeli jsme se tak rychle, až mě z toho rozbolela hlava. Tak tohle se mi nelíbilo a vícekrát bych na to už nešel. Poté jsme zavítali na nejšílenější dráhu, jakou jsem kdy viděl. Usedli jsme do vozítka, které nás pomaličku vyvezlo do obrovské výšky a pak prudkým šupem sjelo zase dolů a takhle to šlo pořád dokola. Tohle se mi vážně moc líbilo. Šílené rychlé horské dráhy miluju! Abychom si trochu odpočinuli, zvolili jsme jako další atrakci něco klidného. Byly to lodičky, které jsme si sami řídili a proplouvali jsme kolem různých lego postaviček. Byla to opravdu oddychovka. Potom jsem si šel udělat dětský řidičák. Dostal jsem autíčko a řídil ho. Jezdil jsem po dětské cestě, projížděl kolem lego pumpy a dalších nástrah u silnice, až jsem dojel zpět do cíle. Jelo se několik kol a potom každý dětský řidič získal opravdový "dětský" řidičák. Poté následovala projížďka vlakem kolem celého areálu Legolandu. Projížděli jsme např. kolem rodiny neandrtalců, kteří na ohni opékali maso z mamuta. Kousek vedle nástupiště stála mega medvědí dráha, kterou jsme si samozřejmě také nenechali ujít. Bylo to něco jako naše housenková dráha, jen mnohem rychlejší a delší. Měl jsem pocit, že každou chvíli vyletím ze sedačky. Potom už následovala další dětská atrakce, na kterou jsem šel sám. Usedl jsem na koně a odjel zachraňovat princeznu. Projížděl jsem v sedle kolem různých figurek, které byly rozestavěné podél celé trasy.

Právě si dělám lego řidičák ;)

Po obědě jsme se šli vyblbnout na dalších atrakcích. Před námi byla další obrovská dráha, která byla propojená s velkým hradem. Vstoupili jsme do něj a usedli do sedačky ve tvaru draka. Poté jsme pomalu projížděli hradbami, kde byly znázorněny různé hradní místnosti s postavičkami. Nejdříve jsme popojížděli kolem kouzelníka, který střežil poklad, poté kolem královské hostiny, kde zrovna probíhala bohatá večeře, projeli jsme kuchyní s kuchtíkem, dále vinným sklípkem a potom následně vyjeli z hradu, kde jsme konečně nabrali tu správnou rychlost a vystřelili po dráze. Byla to paráda! Z této atrakce jsme dál pokračovali k další horské dráze, která ovšem byla menší a nebyl to až takový adrenalin. Poté jsme došli až k továrně na lego, kde probíhaly ukázky, jak se lego vyrábí. Byla zde i možnost něco si postavit a spousta dalších zajímaých věcí. Pracovali v ní i lego panáčci. Dál naše cesta vedla k šlapacím autíčkům, která jezdila nad celým areálem, ve výšce korun stromů. Vyjeli jsme nahoru, kde byly rozmístěny koleje. Vychutnávali jsme si šlapání a kochali se pohledem do širokého okolí. Netušil jsem, že je areál tak obrovský! Naší další zastávkou byly lanové sedačky, kdy jsme usedli a pomocí lan jsme se museli vytáhnout až nahoru. Byla to námaha a bolely nás z toho docela prsty. Poté jsme volným sešupem sjeli opět dolů. Za ten výhled nahoře to ale stálo. Pak následovala cesta do Afriky na safari. Sedli jsme si do autíčka a projížděli džunglí i pouští. Viděli jsme slony, lvy, žirafy, krokodýly, zebry... Prostě snad veškerá africká zvířata. Tato atrakce se mi strašně líbila. Odtud jsme zavítali k dětským kánoím. Tuto projížďku jsem absolvoval sám. Dostal jsem pádlo, nasedl a plul. Proplouval jsem dinoparkem. Na každém ostrůvku jsem potkal jiného dinosaura. Poté jsme se přemístili k jeskyni, kde nás čekala projížďka lodí. Nejprve jsme pomocí řetězů stoupali pořád vzhůru, poté pluli klidně krásně upravenou krajinou, až jsme dopluli k obrovskému vodopádu, ze kterého jsme velkou rychlostí sjeli dolů. Byli jsme mokří až na kost. Další atrakce byla také na lodi. Proplouvalo se pirátskou zátokou a cílem bylo "potopit" soupeřovou loď. Dvě lodi vypluly proti sobě. Každý usedl k velkému dělu a stříleli jsme po sobě vodou. A to jsme teprve vypadali! Naštěstí teplé slunce vše brzy vysušilo. Prošli jsme si ještě pár atrakcí, které jsme vynechali na začátku, ale u žádné jsme se naštěstí už nezmáčeli. Nevynechali jsme ani ponorku s podmořským akváriem. Pak jsme se pomalu odebrali k východu.

V 19 hodin jsme se naskládali do autobusu a odjeli zpět. Lego výlet byl opravdu super!

Jarní prázdniny v Polsku

10. 3. 2018 - 14. 3. 2018

Přes jarní prázdniny jsme si s mamkou udělali několikadenní...

 Polsko

Vánoční Vídeň

15. 12. 2017 - 1. 1. 1970

Každoročně naše škola pořádá jednodenní výlet do Vídně a já...

 Rakousko

Dějepisný výlet

19. 10. 2017 - 1. 1. 1970

Letos naše škola pořádala pro sedmé třídy dějepisný výlet do...

 Polsko

Odeslat komentář
Váš email nebude nikdy zveřejněn a nikomu poskytnut.
X
Vzkaz bude odeslán jako reakce na:
Komentáře (0)