Dějepisný výlet

19. 10. 2017
Jít na informace o zemi

Letos naše škola pořádala pro sedmé třídy dějepisný výlet do Archeoparku v Chotěbuzi a do Polského Těšína. Já jsem se samozřejmě přihlásil.

Ráno jsme měli sraz před školou v 8 hodin. Nastoupili jsme do autobusu a čekala nás dlouhá cesta až do Chotěbuze, ve které jsme navštívili Archeopark. Rozdělili jsme se na dvě skupinky. Naše skupinka šla nejdříve ven, kde jsme si prošli celý areál. Navštívili jsme i hradiště, kde jsme se dozvěděli, jak zde žili naši předkové. Jak mleli mouku, jak pěstovali obilí atd. Po prohlídce venkovního areálu jsme se vyměnili s druhou skupinkou a šli jsme dovnitř, kde jsme dostali kvíz. Abychom jej správně vyplnili, museli jsme se projít po budově a prohlídnout si exponáty, ke kterým bylo vždy něco napsáno.

Z Chotěbuze jsme se autobusem dál přesunuli do Českého Těšína, odkud jsme se pěšky dostali až k mostu přes řeku Olši, která oddělovala Česko od Polska. Zde jsme navštívili románskou Rotundu sv. Mikuláše a sv. Václava, pocházející z 11. století. Byla to první zděná stavba v Těšínském Slezsku a jedna z nejstarších a nejcennějších románských památek v Polsku. Původně sloužila jako hradní kaple. Dodnes se zde konají bohoslužby. Ilustrace Rotundy je vyobrazena na polské bankovce 20 zlotých. Dále jsme navštívili Piastovskou věž, na kterou jsme si vylezli a kochali se výhledem na Těšín a Polské i České Beskydy. Věž je vysoká 29 metrů a pochází z 13. století. Obě tyto stavby se nacházejí v krásném parku na tzv. Zámeckém vrchu, kousek od hraničního přechodu.

Náměstí - Polský Těšín, Polsko

Odtud jsme se přesunuli na náměstí, kde jsme měli dvouhodinový rozchod. S kluky jsme si udělali procházku po náměstí a nevynechali jsme ani zastávku v restauraci na pizzu. Dali jsme si zmrzku a po šestnácté hodině vyrazili zpět.

Jarní prázdniny v Polsku

10. 3. 2018 - 14. 3. 2018

Přes jarní prázdniny jsme si s mamkou udělali několikadenní...

 Polsko

Vánoční Vídeň

15. 12. 2017 - 1. 1. 1970

Každoročně naše škola pořádá jednodenní výlet do Vídně a já...

 Rakousko

Podzimní prázdniny v Budapešti

24. 10. 2016 - 28. 10. 2016

Sotva jsme se vrátili z Asie, zase jsme někam vyrazili. Tent...

 Maďarsko

Odeslat komentář
Váš email nebude nikdy zveřejněn a nikomu poskytnut.
X
Vzkaz bude odeslán jako reakce na:
Komentáře (0)