Vánoční Vídeň

15. 12. 2017
Jít na informace o zemi

Každoročně naše škola pořádá jednodenní výlet do Vídně a já se vždy přihlásím pozdě a jsem jako náhradník. Letos jsem to naštěstí stihl.

Brzy ráno, ještě za hluboké tmy, jsme měli sraz u školy. Nastoupili jsme do autobusu a čekala nás dlouhá cesta do Vídně. Cestou jsme v Brně vyzvedli průvodkyni a poté se vydali směrem k Mikulovu, kde jsme měli první krátkou zastávku.

Kolem půl desáté jsme dorazili do Vídně k zámku Schönbrunn. Schönbrunn je barokní zámek, který byl od druhé poloviny 18. století do roku 1918 letní rezidencí rakouských císařů. Kolem zámků se nacházejí rozlehlé zahrady, které byly spolu se zámkem v roce 1996 zařazeny na seznam UNESCO. Zde jsme měli několikahodinový rozchod. Vyzvedli jsme si elektronického průvodce a mohli vyrazit na prohlídku. Bylo zde několik místností. Každou z nich jsme si prošli a elektronický průvodce nám ke každé z nich něco řekl. Po prohlídce jsme pokračovali dál do zámeckých zahrad, které jsou i v zimě krásně udržované.

Zámek Schönbrunn - Vídeň, Rakousko

Naší další zastávkou bylo přírodovědné muzeum, které patří mezi největší a nejvýznamnější světová muzea. I zde jsme měli rozchod. Je rozděleno do několika částí a my jsme si je všechny prošli.

Odtud jsme pokračovali dále k paláci Hofburg. Nachází se zde knihovna a spoustu muzeí. Od roku 1945 zde sídlí i rakouský prezident. Před palácem se nachází památník prince Evžena Savojského a na nádvoří stojí socha císaře Františka I. Od Hofburgu jsme se přesunuli do luxusní kavárny Café Demel. Každý dostal kafe a kousek dortu dle vlastního výběru. Mňam! Byla to nejluxusnější kavárna, v jaké jsem kdy byl!

V podvečer jsme vyrazili na vánoční trhy. Cestou jsme si prošli uličku Stephansplatz, která byla celá nádherně nasvícená vánočními ozdobami. Navštívili jsme zde i jednu z nejvýznamnějších gotických památek - Katedrálu sv. Štěpána. Od roku 1469 je sídlem všech vídeňských biskupů a později i arcibiskupů. Jako třešničku na dortu jsme si nechali vánoční trhy před Vídeňskou radnicí. Zde jsme opět měli rozchod. Prošel jsem si celé trhy a koupil si pár maličkostí. Trhy měly krásnou vánoční atmosféru.

Ve večerních hodinách jsme nastoupili zpátky do autobusu a vydali se na cestu domů. Do Ostravy jsme dorazili kolem půlnoci, plní krásných zážitků.

Jarní prázdniny v Polsku

10. 3. 2018 - 14. 3. 2018

Přes jarní prázdniny jsme si s mamkou udělali několikadenní...

 Polsko

Dějepisný výlet

19. 10. 2017 - 1. 1. 1970

Letos naše škola pořádala pro sedmé třídy dějepisný výlet do...

 Polsko

Podzimní prázdniny v Budapešti

24. 10. 2016 - 28. 10. 2016

Sotva jsme se vrátili z Asie, zase jsme někam vyrazili. Tent...

 Maďarsko

Odeslat komentář
Váš email nebude nikdy zveřejněn a nikomu poskytnut.
X
Vzkaz bude odeslán jako reakce na:
Komentáře (0)