O mé knize

Když jsem byl s mamkou v knihkupectví, uviděl jsem velkou prázdnou čtyřset stránkovou knihu. Napadlo mě, že bych ji mohl psát. Nejprve jsem měl v plánu napsat celou knihu pouze o jedné zemi, a to o Maroku. Ale když jsem byl zhruba v půlce článku a nebyla popsaná ani čtvrtka knihy, rozhodl jsem se, že Maroko přece není jediná země, ve které jsem byl a stálo by za to, abych se zmínil i o mých ostatních dosavadních návštěvách světa. Čím déle jsem psal, tím více se mi v hlavě začaly rodit nové a nové nápady. Uvažoval jsem o tom, jak to všechno bude vypadat, co kde napíšu, nalepím či namaluji. Marokem jsem začal z toho důvodu, že to byla v té době má poslední navštívená země (rok 2012). Měl jsem na ni nádherné vzpomínky a vše čerstvě uloženo v hlavě.

Pak jsem pokračoval dalšími zeměmi, které jsem doposud navštívil. Přes celou první stránku jsem si vždy kreslil vlastní obrázek, který se k dané zemi vztahoval. Na druhou stranu jsem o ní psal zajímavé informace (např. její sousedy, místní měnu, jazyk, či hlavní město...) a poté následoval můj samotný příběh.

Kniha už byla téměř hotová. Vypadala nádherně, ale když se zavřela, pořád na ni upoutával pozornost reklamní obal. Rozhodl jsem se, že si vyrobím vlastní obálku. Nejprve jsem si vzal papír a zohýbal jsem si ho tak, aby na knihu pasoval. Potom jsem na něho barevnými pastelkami velkým napsal... Hmm, uvažoval jsem, jaký bude název knihy. Deník cestování, cesty světem... jo, to je ono! Moje cestování. Dále jsem pod velkým názvem nakreslil čtyři obrázky, asi těch nejhezčích míst na planetě. Dodělal jsem pár maličkostí a obal byl hotov.

Na začátku roku 2014 jsem knihu dokončil. Věděl jsem, že pokud zase někam pojedeme, nebudu mít kam psát. Mamce se podařilo sehnat ještě jednu, ale bohužel poslední ve výdeji. Tak a jelo se zase odznovu. Obrázek, zajímavost, obsah, fotky atd. Napadlo mě, že bych ilustraci nemusel kreslit jen na úvod, ale i při psaní článků. A tak jsem nový díl knihy doplnil o více ilustrací a trochu jsem pozměnil styl psaní a rozmisťování fotek. Stále ještě píšu o mé poslední cestě a pořád mi zbývá třičtvrtina volných listů. Alespoň budu mít příště kde psát.