Rozhovor s BigTrip.cz

Rozhovor s Káťou a Láďou z BigTrip.cz.


Co vás přivedlo k uskutečnění vaší cesty kolem světa?

Chtěli jsme si splnit životní sen! Spáchat takovou věc, jako je objet celou zeměkouli. Cestovali jsme hodně již předtím. Cestování byl a je náš největší koníček, a tak je tahle cesta vlastně jen takovým vyústěním těch cest předtím.

Jak vás napadlo pojmenovat vaše auto OKI?

No, popravdě řečeno ani nevíme ;o) Jen jsme si říkali, že by mělo naše auto dostat nějaké jméno. OKI je nakonec taková zkrácenina a zkomolená odvozenina od OCTAVIA.

Která země se vám zatím nejvíce líbila a naopak, která nejméně?

To se strašně těžko určuje. Krásně je skoro všude a samozřejmě ta poslední země a zážitky z ní, přebíjejí ty předchozí. Můžeme ale určitě vyzdvihnout v Africe Súdán a Namibii, v Jižní Americe se nám moc líbilo v Patagonii a v Ekvádoru. Krásně bylo ale i v Mexiku či v USA. Nyní jsme v Austrálii a taky se nám tu strašně líbí. Nejméně… to už asi nevíme, ale asi to byla Rwanda, kde se k nám lidi nechovali moc hezky.

V jaké zemi jste se cítili nejbezpečněji a naopak, kde vám šlo skoro o krk?

K našemu překvapení jsme se cítili většinou bezpečně všude. Samozřejmě, že USA a nebo nyní Austrálie, jsou velice civilizované země, a tak je bezpečnost výrazně vyšší než kdekoliv jinde. O krk nám naštěstí nešlo ani jednou. A nebo jsme to tak nevnímali. Trochu toho nebezpečí jsme si ale užili. Jednou nám rozbili přední okno, jindy na nás mířili samopaly, anebo na nás zaútočila divoká puma. Ale vždycky to všechno dobře dopadlo ;-)

Jaké speciality jste při své cestě ochutnali?

Ochutnáváme úplně všechno! Strašně moc rádi jíme s domorodci a testujeme lokální speciality. Mezi asi největší specialitky patřil steak ze zebry a žirafy v Africe, potom nějací smažení červi nebo kobylky v Mexiku. Jíst se dá všechno a většina z toho chutná výborně. Za zmínku také stojí, že třeba banány či ananas chutnají v zemích, kde se pěstují, úplně jinak, než u nás v obchodě.

Jaké jídlo vám chutnalo nejvíce a naopak, co jste ochutnali jednou a stačilo?

Chutnalo nám vždycky všechno.

Jste na cestě již 1,5 roku. Co vše již máte za sebou a co vás ještě čeká?

Máme toho za sebou docela dost. Projeli jsme Afriku (první půl rok), potom Jižní Ameriku (druhý půlrok) a nakonec Střední Ameriku, Mexiko a USA (třetí půlrok). Nyní si užíváme Austrálii, divoké klokany, koaly a nádhernou krajinu. Co nás čeká nikdy nevíme. Nevíme vlastně, ani kudy pojedeme domů. Trošku nás zlobí úřady a nemůžeme sehnat poslední víza. Ale ono to nějak dopadne. Sledujte nás na našem webu či FCB a brzy se vše dozvíte ;-)

Kdy se plánujete vrátit domů?

Návrat je naplánován na konec srpna, začátek září tohoto roku. Takže snad si už brzy dáme pořádný pivo, knedlík a chleba! ;-)

foto © Bigtrip.cz / uveřejněno s jejich svolením