Od základu znovu

31. ledna 2019

Neuplynulo dlouho od prvního updatu a já se rozhodl udělat nový. Zatímco předtím jsem postupoval tak, že jsem si zkopíroval stránky a upravoval, nyní jsem na to šel trochu jinak - vytvořil jsem si prázdnou složku "Verze 2" a začal kompletně znovu.

A co jsem změnil tentokrát? Vše. To jsem říkal i minule, ale tentokrát to myslím doslova. Design jsem napsal od základu nový a jediné, co jsem kopíroval, byly obrázky a texty, i když i ty jsem mnohdy předělal.

Vzhled po updatu

Proč jsem se takto rozhodl?

Je pravda, že minule jsem vyřešil, aby mi kód nebil do očí, ale s designem se tak nestalo. Neustále jsem nový design odkládal, až mi jednoho dne milý Google napsal pod můj výsledek "Stránky nejsou přizpůsobeny pro mobilní zařízení". Přemohl jsem se a do nového designu jsem se konečně pustil.

Změnil jsem něco víc než design?

ANO! Jak jsem říkal, vše. Články jsou nyní v databázi, polovina webu se generuje automaticky, pouze se mění obsah, který je uložen v databázi, pro rozpis článků/stránek jsem místo různých nepřehledných "listů" či "seznamů" použil karty s obrázkem atd... Je toho hodně.

Za zmínku ještě stojí, že zmizela stránka pro odběr novinek. Nyní je místo ní formulář pro odběr v patičce stránky.

Kde zmizela mapa a cestovatelské hry?

S mapou jsem se loučil velmi těžce :-(. Google změnil své podmínky a já mohl mapu použít pouze, pokud bych do Googlu zadal číslo platební karty. Navíc, pokud bych překročil limit načtení, byly by mi strhnuty peníze.

Cestovatelské hry jsem se rozhodl smazat, protože se na můj web nehodily. Dříve jsem jen zkoušel něco naprogramovat a chtěl jsem se s tím pochlubit světu, ale vzhledem k tomu, že každá hra byla jinak velká, neměl bych je kde umístit. Omlouvám se všech jejich hráčům :-D, snad vám to vynahradím kategorií Putování po Česku, kterou jsem nově přidal.

Stránky jsou nyní responzivní