Zajímavé odkazy

Na této stránce naleznete cestovatelské weby, které stojí za shlédnutí. Já sám je sleduji a jsou mou velkou inspirací. Mj. jsou zde také stránky, které mne podpořily umístěním reklamního banneru na své stránky, podívejte se níže.

BigTrip

BigTrip.cz

Jsou tým (Káťa a Láďa) putující se svou škodovkou "OKI" po světě. Na svou cestu vyrazili 1. 9. 2014. BigTrip chtějí ukázat světu, že Češi umí cestovat. Jsou sice již doma, ale na své cestě byli 777 dní a navštívili 50 států na 5 kontinentech a jejich články plné zážitků i s fotogalerií si stojí za to si přečíst/prohlédnout. BigTrip jsou mou největší inspirací.

Trabantem napříč kontinenty

Trabantem napříč kontinenty

Trabanti jsou tým cestovatelů, který se skládá z Dana Přibáně, který je mozkem všech projektů, a dalších spolucestujících, kteří chtějí prožít výpravu plnou dobrodružství. Na svých cestách vždy natáčí různá videa, ze kterých poté vznikne zajímavý film. Proslavili se hlavně tím, že cestují ve starých trabantech natřených na žluto. Doporučuji navštívit jejich web okazynebo shlédnout nějaké jejich filmy.

(Z) cesty

(Z) cesty

Tyto stránky jsou o dvou cestovatelích (Anna a Petr), kteří cestují po světě. Jejich nejoblíbenější destinací je Asie. Jejich články jsou doplněny o fotky a videa, ale také užitečné informace o dané destinaci. Na svou první větší cestu se vydali v roce 2014 a výprava nesla název "Do světa 2014 - 2015", která se ale prodloužila až do září 2017. Na tomto cestovatelském webu však kromě spousty zážitků naleznete i rady a tipy na cesty, kulinářské okénko a mnoho dalšího...

Naše cesta kolem světa

Naše cesta kolem světa

Projekt "Naše cesta kolem světa" je sen dvou cestovatelů (Martiny a Pavla), kteří chtějí objet celý svět. Jsou již doma, ale na své výpravě byli 527 dní a procestovali 22 zemí na 6 světadílech. Pavel ušel neuvěřitelných 6 507 166 kroků a urazil 4 750 km. Martina ušla 5 554 890 kroků a urazila 4 166 km, protože na dva měsíce musela přerušít svou cestu z důvodu nečekaného úmrtí v rodině.

Alexandr Bílek

Alexandr Bílek

Alexandr Bílek je cestovatel, který od roku 1994 podniká v hotelu Hromovka ve Špidlerově Mlýně. V roce 2004 založil klub cestovatelů, který ma již kolem tisíce členů. Alexandr zatím procestoval 101 zemí a navštívil 282 míst UNESCO. Jeho dlouhodobým cestovatelským cílem je navštívit všechny státy světa a všechna místa, která jsou zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Renátiny zážitky z cest

Renátiny zážitky z cest

Tyto stránky jsou o dvou cestovatelích - Renátě a jejím manželovi Jirkovi. Když byli s CK na dovolené v Thajsku, zjistili, jak je v cizině levně a krásně, a že se nevyplatí vyhazování peněz za cestovku. Od té doby cestují nezávisle (zapůjčeným autem nebo MHD). Renátiným snem je zúčastnit se nějaké větší zajímavé expedice. Na jejich stránkách si můžete přečíst zajímavé cestopisy doplněné o foto a video.

Děkuji za podporu: