Zájmy

     Mým největším koníčkem je cestování a můj nejoblíbenější kontinent je Afrika. Jednou mi mamka řekla, že někde četla, že když člověk navštíví Afriku, buď si ji okamžitě zamiluje nebo ji nenávidí. Patřím do první skupiny. Očarovala mě vším, čím jen to bylo možné. Svou rozmanitě pestrou přírodou, přívětivým obyvatelstvem a zajímavými zvířaty ve volné přírodě. O svých cestách si píšu i knihu, doplněnou o texty, fotografie i o mé vlastní ilustrace.

     Kromě cestování i velmi rád čtu. Zajímají mě encyklopedie, kde se mohu dočíst mnoho zajímavého hlavně o vesmíru, který mě taky moc zajímá. Čtu taky vtipné, dobrodružné, hororové a napínavé knihy. Takže se dá říct, že čtu v podstatě vše.

     Dalším mým velkým zájmem je práce s počítačem (nemyslím tím teď hraní her, i když i to je mým koníčkem). Od mamky jsem pochytil trochu grafiky, a tak jsem si vyrobil pomocí křivek svůj první komiks se stickmany. Začala mě bavit i tvorba webových stránek. Své první stránky jsem vytvořil se svým kamarádem Ondrou přes webový editor. Byly o naší oblíbené počítačové hře. Další stránky, které jsou funkční dodnes a neustále na nich pracuji, jsou stránky školního časopisu Duch školy (o tom se zmíním v odstavci níže). Mými úplně prvními stránkami bez pomocí webového editoru, jsou stránky o cestování, které právě čtete. Teprve se vyvíjí a jdou mi trochu pomaleji, ale i snaha se cení, ne? Další stránky, které jsem udělal bez pomocí editoru, pouze pomocí kódů, byly pro mého kámoše ChigenaCZ. Dále mne na počítači baví programování webových stránek, her či aplikací. Hned po cestování je to můj druhý nejoblíbenější koníček.

     Mimo jiné jsem členem redakční rady a šéfredaktorem školního časopisu Duch školy. Starám se o jeho grafické zpracování, kompletaci a do obsahu přispívám svými cestovatelskými články. Starám se také o web časopisu, jak jsem již zmiňoval výše.

     Z dalších koníčků, které mě baví, uvádím např. keramiku, které se věnuji od šesti let, skládání Rubikové kostky, počítačové hry (hlavně Minecraft), jízdu na kole, bruslení (lední) a koukání na telku. Dříve mne bavilo i kreslení, ale nyní jsem už z toho tak trochu vyrostl a malování v oblibě moc nemám. Mimo jiné také velmi rád vařím, někdy mamku překvapím a ukuchtím něco dobrého. A protože na cestách nejsem pořád, rád chodím s mamkou na procházky do lesa, k rybníku či do ZOO. V České republice jsme jich už objeli docela dost a mezi mé TOP patří: ZOO Dvůr Králové, ZOO Praha, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Zlín. Nejčastěji ovšem navštěvuji ZOO Ostrava, protože ji mám, co by kamenem dohodil. Nejkrásnější ZOO, kterou jsem kdy navštívil, je ZOO Chiang Mai v Thajsku.

     Můj oblíbený televizní kanál je pokaždé jiný, ale nejvíce se asi dívám na Prima COOL a na Prima MAX. Můj nejoblíbenější hudební interpret je Alan Walker a nejoblíbenější song Alone. Ve škole mě nejvíce baví (kromě přestávek) matika, zeměpis, a angličtina.