Mé zájmy

Mým největším koníčkem je cestování a můj nejoblíbenější kontinent je Afrika. Jednou mi mamka řekla, že někde četla, že když člověk navštíví Afriku, buď si ji okamžitě zamiluje nebo ji nenávidí. Patřím do první skupiny. Očarovala mě vším, čím jen to bylo možné. Svou rozmanitě pestrou přírodou, přívětivým obyvatelstvem a zajímavými zvířaty ve volné přírodě. O svých cestách si píšu i knihu, doplněnou o texty, fotografie i o mé vlastní ilustrace.

Dalším mým velkým zájmem je práce s počítačem (nemyslím tím teď hraní her, i když i to je mým koníčkem :-)). Od mamky jsem pochytil trochu grafiky, a tak jsem si vyrobil pomocí křivek svůj první komiks se stickmany. Začala mě bavit i tvorba webových stránek. Své první stránky jsem vytvořil se svým kamarádem Ondrou přes webový editor. Byly o naší oblíbené počítačové hře. Další stránky, které jsou funkční dodnes a neustále na nich pracuji, jsou stránky školního časopisu Duch školy (o tom se zmíním v odstavci níže). Mými úplně prvními stránkami bez pomocí webového editoru, jsou stránky o cestování, které právě čtete. První verzi, kterou jsem vytvořil byla na hostingu Webzdarma. Další verze stránek byla již na hostingu Endora, a i když stránky vypadaly téměř stějně, udělal jsem spoustu významných změn. Třetí finální verze je ta, kterou nyní čtete. Udělal jsem obří změny v designu a v podstaně nezbylo nic jako dříve, takže doufám že se vám stránky líbí :-). Další stránky, které jsem udělal bez pomocí editoru, pouze pomocí programovacích jazyků, byly pro mého kámoše ChigenaCZ.

Dále mne na počítači baví programování webových stránek, her či aplikací. Hned po cestování je to můj druhý nejoblíbenější koníček. V budoucnosti bych chtěl být programátor a vydělávat si tak na cestování. Tyto stránky jsou prvním větším projektem, který mě zavedl blíže k programování. Pokud by jste se chtěli dozvědět víc, můžete si přečíst o mých začátcích s programováním.

Programování Arduina na akci na Vysoké škole báňské
Programování Arduina na akci na Vysoké škole báňské

Mimo jiné jsem členem redakční rady a šéfredaktorem školního časopisu Duch školy. Starám se o jeho grafické zpracování, kompletaci a do obsahu přispívám svými cestovatelskými články. Starám se také o web časopisu, jak jsem již zmiňoval výše. Patří to také do jednoho z mých oblíbených koníčků.

Z dalších koníčků uvádím hlavně lyžování, skládání Rubikové kostky, počítačové hry, jízdu na kole, bruslení (lední) a koukání na telku. Dříve mne bavilo i kreslení, ale nyní jsem už z toho tak trochu vyrostl a malování v oblibě moc nemám. Mimo jiné také velmi rád vařím, někdy mamku překvapím a ukuchtím něco dobrého. A protože na cestách nejsem pořád, rád chodím s mamkou na procházky do lesa, k rybníku či do ZOO. V České republice jsme jich už objeli docela dost a mezi mé TOP patří: ZOO Dvůr Králové, ZOO Praha, ZOO Ústí nad Labem, ZOO Zlín. Nejčastěji ovšem navštěvuji ZOO Ostrava, protože ji mám, co by kamenem dohodil. Nejkrásnější ZOO, kterou jsem kdy navštívil, je ZOO Chiang Mai v Thajsku.

Můj oblíbený televizní kanál je pokaždé jiný, ale nejvíce se asi dívám na Prima COOL a na Prima MAX. Můj nejoblíbenější hudební interpret je Alan Walker a nejoblíbenější song... to vážně nedokážu říct. Mění se to pořád a já bych to tu musel každou minutu updatovat :-D. Ve škole mě nejvíce baví (kromě přestávek) matika, zeměpis, a angličtina. Může to znít zvláštně, ale mne vážně baví matika a jsem ve třídě jeden z mála :-). Na druhou stranu mě nebaví dějepis, ne že bych se nezajímal o historii, ale věci, které se učíme ve škole, mi prostě přijdou nudné.

A žánry filmů nebo knih, které mám rád? Popravdě asi všechny. Dříve jsem měl nejradši komedie a horrory a dnes je to asi sci-fi, detektivní, popřípadě nějaké dokumenty, na které se taky občas dívám. A žánr hudby? Zde je to jednoznačně EDM (elektronická taneční) a populární.